Zajímavé akce, o kterých byste měli vědět

by Oles

Setkání 30 českých podnikatelů se zástupci 100 ukrajinských firem

V průběhu září a října jsme se zúčastnili hned dvou akcí, pořádaných Ministerstvem průmyslu a obchodu. První z nich byla Obchodní mise do ukrajinského Lvova. Druhou Podnikatelské fórum Východního partnerství. A do třetice Profesiadays a HR days. Jaký význam měla delegace českých podnikatelů do Lvova? O čem bylo Podnikatelské fórum?

Náš tým tvoří HR odborníci z Ukrajiny. Současné dění na Ukrajině se nás tím pádem dotýká o to víc. Po celou dobu války sledujeme situaci v naší zemi. Chceme pomoc těžce zkoušené Ukrajině.

Bez váhání jsme se zapojili do Obchodní mise do ukrajinského Lvova, kterou pořádalo MPO. (pozn. ve Lvově sídlí i naše ukrajinská pobočka). Cílem cesty bylo utvrzování dobrých vztahů mezi českými a ukrajinskými podnikateli, zapojení českých firem do obnovy Ukrajiny. Záštitu nad misí převzal Business klub Ukrajina, který MPO založilo právě pro potřebu podpořit návrat českých firem na Ukrajinu.

26. – 27. září 2022 jsme byli mezi 30 českými podnikateli, kteří Lvov navštívili. Ukrajinská strana má o české firmy velký zájem. Lvov potřebuje vybudovat infrastrukturu. Oblast by uvítala investice do strojírenství, energetiky, potravinářství nebo výroby stavebních hmot. Velkou příležitostí pro české firmy je úmysl města vybudovat léčebné zařízení pro ukrajinské vojáky.

12. – 13. října 2022 probíhalyProfesiadays a HRdays. Setkali jsme se přímo s návštěvníky veletrhu a probrali s nimi nabízené pracovní pozice. Účast na veletrhu vnímáme i jako podporu HR odborníkům v tom, jak najít správné zaměstnance.

Poslední obzvlášť zajímavou akcí bylo TheEasternPartnership Business Forum ( Podnikatelské fórum Východního partnerství) konané 17. – 18. 10. 2022 v Praze. Událost pořádaná v rámci českého předsednictví v Radě EU.

Mezi přítomnými řečníky byli: Josef Síkela (ministr průmyslu a obchodu), Petr Fiala (premiér), Vladimír Dlouhý (prezident hospodářské komory), ValdišDombrovskis (evropský komisař pro ekonomiku) aj.

Země Východního partnerství jsou pro EU důležitými partnery. Cílem fóra proto bylo diskutovat o existujících příležitostech k prohloubení a rozšíření hospodářské a obchodní spolupráce. Hlavní oblasti jsou energetická transformace, digitální přechod, chytrá města a zemědělství, investiční screening.

Čeští podnikatelé měli jedinečnou příležitost setkat se s předními představiteli na velmi vysoké úrovni a prodiskutovat možnosti spolupráce na konkrétních projektech nebo získat informace o financování.

Zajímáte se o oblast HR? Sledujte náš blog nebo sociální sítě. Budeme vás pravidelně informovat.

You may also like